Pastoviems klientams nuolaidos !

Vitaminas B

Paskelbė multivita 2023/01/28 0 Komentarai

VITAMINAI B

Vitaminas B1 (tiaminas): padeda paversti angliavandenius į energiją. Pakankamas angliavandenių kiekis itin svarbus nėštumo bei žindymo laikotarpiais.

Vitaminas B2 (riboflavinas): veikia kartu su kitais B grupės vitaminais – yra atsakingas už kūno augimą bei raudonųjų kraujo kūnelių formavimąsi. 
Vitaminas B3 (niacinas): atsakingas už sveiką odą bei darnų nervų sistemos darbą. Niacinas taip pat turi cholesterolį mažinančių savybių.

Vitaminas B5 (pantoteno rūgštis): esminis vitaminas maistinių medžiagų virškinimui. Šis vitaminas taip pat susijęs su hormonų bei cholesterolio gamyba. 

Vitaminas B6: padeda formuoti raudonuosius kraujo kūnelius bei palaikyti smegenų veiklą. B6 taip pat smarkiai susijęs su baltymais – kuo daugiau jų suvartoji, tuo didesnis vitamino B6 poreikis. 

Vitaminas B7 (biotinas): yra būtinas baltymų bei angliavandenių apykaitai ir tam tikrų hormonų bei cholesterolio gamybai. Biotinu dažnai praturtinti vitaminai plaukams. 

Vitaminas B9 (folio rūgštis): folio rūgštis sąveikauja su vitaminu B12 formuojant raudonuosius kraujo kūnelius. Šis vitaminas reikalingas formuojant DNR, kuri kontroliuoja audinių vystymąsi bei ląstelių funkcijas. Nėščiosios moterys turėtų pasirūpinti, kad gautų pakankamai folio rūgšties, šios medžiagos trūkumas siejamas su vaisiaus išsigimimais.

Vitaminas B12: kaip ir kiti B grupės vitaminai, yra svarbus medžiagų apykaitai. Jis padeda formuoti raudonuosius kraujo kūnelius bei palaikyti centrinės nervų sistemos būklę. Įdomus faktas, kad vitaminas B12 esantis gyvulinės kilmės produktuose, pasisavinamas gerokai geriau, nei augalinės.